IFA 2023: njoftimet më të rëndësishme nga eventi më i madh i teknologjisë në Evropë

CES mund të sundojë vendin në Shtetet e Bashkuara, por në Evropë, është IFA që shërben si ekspozita më e madhe tregtare e teknologjisë në vit. Kjo do të thotë se ka të ngjarë të shohim shumë njoftime produktesh, si dhe ekspozita që do të hedhin dritë se ku është tani teknologjia e konsumatorit dhe ku po shkon në 12 muajt e ardhshëm.

Këtë vit, IFA hap dyert për publikun më 1 shtator dhe zgjat nga fundjava deri më 5 shtator. Por ashtu si CES, shumë kompani pëlqejnë të bëjnë njoftimet e tyre të mëdha në ditët para hapjes publike të shfaqjes. Nëse shtatori dhe tetori (Techtember dhe Techtober, nëse dëshironi) janë dy muajt e mëdhenj të vitit për njoftimet e teknologjisë, atëherë IFA është arma e tyre fillestare.

Vitet e fundit, IFA ka fituar një reputacion si një shfaqje e madhe tregtare. Vitin e kaluar, ai u zhvillua në prag të lançimit të Matter dhe ishte i mbushur me kompani që bënin premtime të mëdha për mbështetjen e tyre për standardin e ri. Pra, krahas njoftimeve nga LG, Samsung dhe Honor, prisni shumë fshesë me korrent robotësh, kamera sigurie dhe drita inteligjente, si dhe pyetje të vështira nëse dhe kur Matter do t’i lejojë ata të punojnë së bashku pa mundim.

 

Artikullin e plotë mund ta gjeni këtu!

 

 

 

Në panairin “Future2Tech 2023″, kompanitë që udhëheqin fushat e teknologjisë në Shqipëri dhe rajon  do të ekspozojnë , ndërsa mijëra vizitorë do të marrin pjesë në këtë ngjarje e veçantë.